Jak prawidłowo podać rozmiar przy zakupie pierścionka

Przede wszystkim należy pamiętać, że nie mamy jednakowych rozmiarów palców w obu dłoniach. Czyli palec wskazujący na prawej dłoni, prawdopodobnie nie będzie miał takiego samego rozmiaru, jak wskazujący na lewej dłoni. Wynika to z tego, że po pierwsze, nie jesteśmy symetryczni, a po drugie, jeśli jesteśmy np. praworęczni, to nasza prawa ręka jest bardziej umięśniona i tym samym nieco większa niż lewa. I na odwrót.

Zatem zastanów się, na której dłoni i na którym palcu chciałabyś nosić pierścionek.

Musimy również pamiętać, że pora roku, a właściwie temperatura, w której mierzysz palec ma znaczenia. Jeśli jest gorąco, to palce puchną, a jeśli jest zimno, to się kurczą. Czyli najlepiej jak pomiaru dokonamy w temperaturze pokojowej.

Kulki oktiwa

W sklepie OKTIWA przy zakupie pierścionków będzie potrzebne podanie jego rozmiaru. Można to zrobić na 2 sposoby:

  1. Poprzez zmierzenie obwodu Twojego palca, na którym będziesz nosiła nowo zakupiony pierścionek.
  2. Poprzez zmierzenie średnicy Twojego ulubionego pierścionka (pod warunkiem, że nowo zakupiony pierścionek będziesz nosiła na tym samym palcu).
Kulki oktiwa

Jak zmierzyć obwód palca

Weź miarkę krawiecką, bądź sznurek, nitkę, sznurówkę i obwiń wokół palca, na którym będziesz nosiła pierścionek. Miarka powinna luźno przylegać, nie powinna cisnąć. Następnie odczytaj wynik z miarki lub przyłóż sznurek do linijki i odczytaj długość, czyli obwód.

I taki obwód należy podać (wybrać) przy zakupie pierścionka nieelastycznego w sklepie OKTIWA. Gdybyś jednak chciała wybrać pierścionek elastyczny (rozciągliwy), to znajdź swój obwód w tej TABELI i odczytaj rozmiar potrzebny do zamówienia.

Kulki oktiwa

Jak zmierzyć wewnętrzną średnicę pierścionka

Pierścionek miara 1

Na początek potrzebujesz swój ulubiony i dobrze dopasowany pierścionek/obrączkę.

Pierścionek miara 2

Dodatkowo potrzebujesz miarkę krawiecką lub linijkę.

Pierścionek miara 3

Przyłóż miarkę lub linijkę do najszerszego (Twoim zdaniem) miejsca wewnątrz pierścionka. I tutaj odczytaj długość (średnicę). 

W przypadku powyższego opisu, średnica wynosi 22mm. Teraz przy pomocy tabeli, musisz zamienić ową średnicę na obwód, w tym przypadku 69mm  i tak należy podać w sklepie OKTIWA

Kulki oktiwa